Květen 2010

ŠvP voláá xD

28. května 2010 v 16:43 | Nikíínka:) |  Kecy Adminky...
by ...??
Ahojda!
Tak vám jdu oznámit, že zítra jedu do ŠvP (Školy v Přírodě), tákže tady týden nebudu. Sraz u školy je už v 8:30, takže proto píšu už den předtím. Moc se tam těším, páč jedeme do Karlova pod Pradědem a tam to znám! Je tam nádherná příroda! Vrátím se 4.6. Za týden jsem tu copydub!:D

P.S. Jestli budu mít chuť, tak až příjdu, vám napíšu stručně co jsem celý týden na ŠvP dělala!:)Nikíínka:)

P.P.S: Avatar mám z jednoho blogu. Ale, teď mi sakra vypadl ten název i jméno majitelky blogu!:D

Arabský kůň-nejvěrnější přítel...

23. května 2010 v 12:18 | Nikíínka:) |  Zajímavosti o koních
Podle jedné legendy jsou arabové potomky pěti klisen ze stáda proroka Mohameda. Příběh vypráví, že Mohamed nechal všechny koně po třicet dní žíznit a hladovět a pak je dovedl k řece.
Ve chvíli, kdy koně vyrazili kupředu, aby palčivou žízeň zahnali, je Mohamed zavolal zpátky. Většina z nich zůstala u vody, ale pět nejvěrnějších se otočilo a z posledních sil se dovleklo ke svému majiteli. Mohamed jim požehnal a založil s nimi chov koní.

Arabští koně se podíleli na úspěchu Mohamedových vojsk, která šířila islám v okolních světě. Díky tomu, že tahle zvířata ujdou obrovské vzdálenosti, se vojska dostala opravdu daleko. Arabští koně zdokonalili prakticky všechna koňská plemena, se kterými se po cestě setkali. Předali potomkům odolné geny, které jim umožnily přežít tvrdý život na poušti, a spolu s berberskými a achaltekinskými koňmi jsou základem, ze kterého pochází všechna ostatní známá evropská dostihová plemena.
Arabský kůň-Slawik.com

zdroj: Opsáno z knížky: Vládci pouště od Christiane Slawik.

Rychloběhání po schodech

20. května 2010 v 12:25 | Nikíínka:) |  Super videa!
K tomuhle vážně není co říct! Malý pejsek je přeborník v běhání po schodech!xD 
A vypadá to opravdu vtipně!:D

ZDE si pusť video!

P.S. Dávám sem odkaz, protože když jsem sem vkládala to video do tohoto článku, tak ono to pak nešlo spustit!

Tajemství hradu Spirit-8.díl

15. května 2010 v 13:06 | Nikíínka:) |  Tajemství hradu Spirit
Tajemství hradu Spirit 8.díl
V minulém díle jsme se dočetli, že to nakonec naši kamarádi vyzkoušeli, postarat se o Flamenca přes vozík a v tom jim pomohla servírka Erin, se kterou se seznámili. Jenomže kamarádi museli říct  Sandy o hradu, ve kterém prý straší. Sandy jim zpočátku moc nevěřila, ale pak uvěřila, když to řekla Hannah pevně a sebejistě! Jenomže pak do klubovny vběhla vyděšená Kathy se zprávou, že venku se děje něco velmi divného...

8.Kapitola: Podivuhodné děje

Kamarádi se na sebe podívali. Pak rychle vstali a společně s Kathy vyběhli ven před klubovnu.
Jakmile se ocitli venku, ztuhli. Stejně jako Kathy. Přimo před nimi se totiž houpala ohrada. Houpala až skřípala. Do toho všeho ucítili náhlý studený vítr v obličeji a ještě uslyšeli, jak někdo třískl dveřmi od klubovny. "Co se to tady děje?" Podívala se Susan vyděšeně na ostatní. "Nevím," zamumlala Kathy. "Prostě zničehonic se začalo dít tohle." Kathy se pokusila přiblížt se k ohradě a dotkla se jí. "Je studená jako led! Co to je?!" Kathy nechápavě zakroutila hlavou. Koně začali být v boxech neklidní a začali ržát. Vtom opět ten silný studený vítr. A zase se ohrada houpala a skřípala. "Možná vím kdo má tohle všechno na svědomí!" Řekl Mike. "Z toho hradu! Ti duchové co nás strašili v tom hradu! Co když znás pronásledovali a dostali se až sem? A možná tohle všechno dělají, protože jim vadilo a asi sim mysleli, že jsme je vyrušili, ale přitom jsme úplně potichu prozkoumávali hrad."
"No, je to možné." Souhlasila Hannah.
"Úplně potichu ne," Podotkla Susan. "Jak spadla ta železná tyč z toho balkónu, udělalo to velkej rambajs! To je možná probudilo! Asi spali, a takhle se nám za to pomstili!"
Všichni přikývli hlavou. Kromě Kathy. Ta se na ně nechápavě dívala.
"O čem to mluvíte? Jací duchové? Přeskočilo vám? Duchové přece neexistují!" Zaťukala si na čelo a pak šla do stáje uklidnit koně, kteří stále nervózně přešlapovali a ržáli.
Susan náhle uslyšela vzdálené ržání koně. A stále hlasitěji a pak tlumeně až nakonec ržání utichlo. "Kůň! Já slyšela z velké dálky ržát koně. Ržál čím hlasitěji, jako by byl přímo tady a pak zase potichu." Obrátila se s překvapeným výrazem v obličeji k Mikovi, Sandy a Hanny.
"Musíme si o tom o hradu něco zjistit." Rozhodl se Mike. "Pojďte, jdeme do klubovny a na notebooku si o tom hradu něco najdem!" Všichni přikývli, otočili se a zamířili zpátky do hotelu Sunny.
***
Mike zapnul notebook a Hannah, Susan a Sandy se posadily kolem něj. Jakmile se notebook spustil a ocitli se na ploše, najel Mike na internet. Potom do vyhledávače napsal: Hrad...
"No počkat, ale my neznáme název toho hradu! Jak ho asi najdeme?!" Uvědomil si najednou. "No jo, na to jsme nepomysleli!" Plácla se do čela Hannah.
"Bohužel, bez názvu hradu nemůžeme nic zjistit, musíme se někoho zeptat, jak se ten hrad jmenuje." Řekl Mike a vypnul notebook.
Hannah se podívala na hodinky. "Jejda, už je 15:00. Mám hodinu klavíru. Takže já letím! Za hoďku mě tu máte zpátky!"Rychle vstala ze židle a běžela ke dveřím.
Sandy, Mike a Susan také odešli z klubovny a Mike dveře pečlivě zamkl.
Pak se rozhodl, že se postupně zeptá všech rodin, od Sandy Krajínské, Susan Bergrové a Hanny Trinové. (Mezitím šla Susan Sendy doprovodit do hotelu) Nejprve se zastavil u Trinových. Zazvonil a po pár sekundách jí otevřela Jane(čti:džejn) Trinová. "Jé, ahoj Miku! Co tě k nám přivádí?"
Mike se usmál: "Nezdržím se dlouho. Chtěl bych se vás zeptat, jestli něco nevíte o Tajném lese, a o hradu, který tam je na vysokém kopci!?"
Jane Trinová ztuhla. Nebyla schopná slova, jak uslyšela slovo Tajný les. "Děje se něco?" Zeptal se Mike starostlivě.
"Promiň, o tom prokletém lese, ti nic nepovím!" A zabouchla dveře. Mike se překvapeně zadíval na dveře a chtěl znovu zazvonit, ale zaváhal a radši odešel pryč. Proč o tom lese řekla, že je prokletý? A proč ztuhla hrůzou jak jsem se jí ptal na ten les? A proč mi vlastně o něm nechtěla nic říct?
Otázky se mu honily hlavou jedna za druhou. Ale nevzdal to, a zamířil k rodině Bergrové. Otevřela jí Marika Bergrová. Ta bohužel o Tajném lese ani o hradě nic nevěděla a to ani rodina Krajínská. Pak se Mike zeptal, všech trenérů a trenérek, ale ani ti o tom záhadném místu nic nevěděli. Mike si bezradně povzdechl. Bude muset informace hledat někde úplně jinde, ale kde? To je záhadou.

***
"Í hahá...!" Susan se prudce zvedla z postele. Už zase uslyšela to koňské ržání! Co to je? Kdo, jaký kůň, a proč jí volá? Otočila se k oknu a znovu uslyšela zaržání a a tentokrát hlasitěji.
"Já chci spát!" Křikla Susan do tmy a znovu se zachumlala do peřiny, ale nemohla usnout. Stále jí probouzelo koňské, naléhavé ržání nebo řehtání. Naléhavé a zoufalé.
Konec 8.dílu.

DISKUZE
1.Napadlo by tě, proč ten záhadný kůň Susan volá?
2. A proč si vybral právě jí?
3. Jak se ti tento díl líbí?

Diplomky za Filmovou Bleskowku

13. května 2010 v 17:21 | Nikíínka:) |  Bleskowky
Tak tady máte diplomky za filmovou bleskowku. Kterou stihli: Tes.s, Týnka, Shagya a Wendulka.
Snad se líbí!:)
pro Tes.s
pro Shagyu
pro Wendulku
pro Týnku

Foto měsíce-Květen-Vítězná fotka

12. května 2010 v 16:22 | Nikíínka:) |  Foto měsíce
Tákže, je to úplně jasné, že vyhrála první fotka!:) Na níž je překrásný, elegantní Andaluský nebo Lusitánský kůň!:D
Takže dávám do menu!:)
1.

Foto měsíce-Květen

9. května 2010 v 19:20 | Nikíínka:) |  Foto měsíce
vytvořila jsem novou rubriku foto měsíce, protože jak jste si určitě všimli, mám nové menu. S popiskama od Sharon:). Takže tady jsou nějaké fotky koní a vyberte tu nej!:)

1.
1.
2.
2.
3.
3.
4.
4.
Těžký výběr, co?:D

2 rozvrh hodin-s Arábky

8. května 2010 v 10:34 | Nikíínka:) |  Rozvrhy hodin
Asi tři měsíce starý růžový rozvrh hodin s Arábky! S růží uprostřed. Já jsem s ním spokojená!:)
Jestli chceš, můžeš si ho vytisknout a napsat si hodiny!
rozvrh hodin-růžový s araby

Filmová Bleskowka

6. května 2010 v 19:15 | Nikíínka:) |  Bleskowky

Bleskowka na téma Film


  1. Ahooj!:)
  2. Jak je?
  3. Jaký je tvůj oblíbený film(y)?
  4. A jaký máš nejradši seriál(y)?
  5. A jaký je tvůj oblíbený žánr filmu?
  6. A co kreslené filmy?
  7. Co na diplomek?
  8. Měj se, ahój!xD

!Beru první čtyři!

Nestíhám...

3. května 2010 v 18:55 | Nikíínka:) |  Novinky!
.

Ahojky! Asi si říkáte, proč je tu stále ten zelenej dess? Vím, je tu už moc dlouho, jenomže já nemám čas dělat nový! Každý den přicházím domů ze školy kolem třetí hodiny. Někdy až v půl čtrvté! Jezdím do školy, která je až v Mariánkách, takže to mám od Dubiny daleko. Navíc a bohužel mám PC povolen do 18:00 hodin, a to i o víkendu! A protože přicházím domů docela pozdě, a ještě dú, tak pak mám čas na PC hodinu, dvě! Design se budu snažit co nejdříve udělat a dát na blog, ale nevím jistě kdy.
Nikíínka:)

1.6. Andaluský kůň

1. května 2010 v 15:15 | Nikíínka:) |  Photoshooty koní
zdroj →