Leden 2010

Shagya-arab

27. ledna 2010 v 16:16 | Nikíínka:) |  Plemena koní
Původ:
Původním domovem Shagya-araba je maďarský hřebčinec Bábolna, který byl založen roku 1789 císařem Josefem II., jako pobočka hlavního maďarského hřebčince Mezöhegyesi. Důvodem vzniku tohoto plemene byla snaha o vytvoření schopného a vytrvalého koně pro maďarskou armádu a dělostřelectvo.

Charakteristika:
Shagya-arab je velmi temperamentní a čilý kůň. Jeho vzdušné, elastické chody jsou přímo pastvou pro oči. Toto plemeno je velmi učenlivé, avšak tvrdohlavé. Dokáže se však odvděčit za každý projev lásky a péče, ale také umí potrápit svou neústupností.

Popis:
Shagya-arab má 17 párů žeber, 5 bederních a 16 ocasních obratlů. Všechna ostatní plemena mají poměr 18-6-18. Tato stavba těla má vliv na nesení ocasu a jeho eleganci. Toto plemeno vyniká svojí jemnou štičí hlavou s inteligentním výrazem a velkýma očima. Jeho krk je krátký a klenutý, kohoutek výrazný, plece šikmé. Nohy jsou velmi korektní, kopyta tvrdá. Jeho jemná kůže je velmi citlivá na jakékoli nevhodné nasedlání či špatnou péči. Hříva je hedvábně jemná.

Kohoutková výška hůlková:

Klisny-150-160 cm
Hřebci-min. 154 cm

Chov:
Hříbě Shagya-araba je vnímavé a učenlivé již od svého narození. Mladí koníci jsou velmi veselí a potřebují společnost ostatních koní ke svým hrám.

Využití:
Všestrannost, lehký zápřah. Doménou tohoto plemene je především vytrvalost, tvrdost a rychlost. Uplatňuje se zejména na poli distančních závodů, ve kterých patří spolu s arabským plnokrevníkem mezi nejúspěšnější plemena.


Tajemství hradu Spirit-5.díl

19. ledna 2010 v 17:09 | Nikíínka:) |  Tajemství hradu Spirit
V minulém díle jsme se dočetli, že naši tři kamarádi (kromě Sandy, která je nemocná) jeli na vyjížďku do tajného lesa a po dlouhé, namáhavé cestě Mike zpozoroval polorozbořený hrad...

5.Kapitola: Prozkoumání hradu


"Co je? Cos našel?" Zeptala se Susan, zatímco si nabírala plnou dlaň borůvek a malin. "Našel jsem něco...něco úžasného, přestaňte mlsat a pojďte sem!" Křikl ještě hlasitěji. Hannah se na sebe s Susan podívali. Pak si strčily do pusy poslední plody co měli v ruce, nasedli a klusem vyrazily za Mikem. Když tam po minutě dorazily úžasem zatajily dech. Před nimi stál velký, krásný polorozbořený hrad. Takový ještě nikdy neviděli. "To by člověka nenapadlo, co najde v tomhle úplně neznámém lese." Řekla Susan zatajeně. "Páni, je krásný! Ale, jak to, že je takový, no polorozbořený?!" Podívala se na Mika a Hannah. "Možná, že přišlo zemetřesení či nějaká bouře a napůl zničilo hrad. Ale hodně stavby zůstaly na svém místě. Můžeme ten hrad prozkoumat!" Řekla chytře Hannah a s rozzářeným obličejem se podívala na Mika a Susan. "No jasně! Tak pojďme!" Řekla zvesela Susan. Krokem vyšli k hradu blíž. Pak zastavily koně, sesedli a přivázali je ke stromům, které hrad obklopovalo. Pak šli do hradu. Dívali se kolem sebe a došli až ke dveřím. Mike zatáhl za ozdobnou kliku, která byla poleptaná prachem. Dveře se prostestujícím zvukem otevřeli a kamarádi vešli dovnitř. Okamžitě se polekali znenadání úplně odporného vzduchu. Z čistého vzduchu vešli do zatuchnělého hradu, kde byl smrad a vzduchu tam bylo míň než venku. Když si zvykli na vzduch, šli chodbou, kde visely zlaté svíce. "Tak se rozdělíme!" Řekl Mike. "Každý z nás půjde do jiné místnosti, pokud najdete něco zvláštního, dejte mi vědět. Stačí na mně zavolat, nebo na mně pískněte!" Pak se otočil a vešel před dveře vedle něho. Hannah zamířila ke schodům vzadu za roh a Susan ještě procházela mezi chodbami, najít nějakou místnost, kterou by prozkoumala. Byla velmi spokojená, milovala takové staré hrady plné tajemství a legendy.
Hannah přišla ke schodům. Byli plné prachu a zábradlí bylo zlaté a byli na něm pavučiny. Hannah opatrně vyšla po schodech a zábradlí se radši neopírala. Když se podívala na schody, otřásla se. Byli hrozně špinavé a počůrané. Vtom si všimla rychlého pohybu nějakého zvířátka, který zapískl a pak zmizel v díře. Podle ocasu poznala, že šlo o krysu. Znovu se otřásla. Nesnáší krysy. Je možná starší z Mika, Susan a Sandy, ale krys opravdu bojí. Jsou větší a hrozivější než malé myšky. Když vyšla první velké schody na zemi bylo hrozně mokro. Skoro šlápla na bobek od krysy, který byl před ní, rychle ucukla a obešla ho. Pak se chytla zábradlí, protože jí čekali točité schody. Povzdechla si. Pod prachem bylo jasně vidět, že tyhle železné schody měli velmi krásnou "zlatou" barvu a prach tu barvu úplně schoval. Když točité schody vyšla, objevila se malá místnost, kde byla veranda, napravo od ní, ještě točité schody pokračovali až k vysoké věži. Místnost byla překvapivě docela zachovalá. Podlaha měla krásnou barvu. Byla červená se zlatým lemováním a vedle dveří, které vedly na balkón stáli dvě rytířské brnění. Akorát zeď byla celá od pavučin, takže jediné co vydrželo, byla podlaha a ty dvě rytířské brnění. Usmála se, kdyby byla princezna, určitě by se jí tady líbilo. Přišla ke dveřím a chtěla zatáhnout za kliku, ale dveře se před ní rázem rozpadli, jako kdyby byli z písku. Udělalo to poměrně velký rachot. Mike zakřičel: "Hannah jsi v pořádku?"
"Jo, jsem. Jen se tu dveře rozpadly!" Křikla Hannah ze všech sil, aby jí Mike slyšel. Ten kývl úlevně hlavou a pokračoval ve zkoumání místnosti kde byla čajovna.
Hannah se otočila a všimla si rozbořené velké díry, které vedla na verandu. Když k té díře přišla zkontrolovala, jestli na ni při podlézání nespadne nějaký kámen. Kameny ale držely pevně, takže lehce podlezla a objevila se na velké verandě. Balkónu. Veranda na tom byla hůř. Krásně vyzdobená podlaha byla stržena větrem, protože si Hannah všimla kousek podlahy, která tam ještě zůstala. Veranda byla zarostlá. Zábradlí ve špatném stavu, ztratily barvu a byli nebezpečné pro opření. Protože by se okamžitě rozpadli a člověk který by se o ně opíral by spadl do hnusné propasti, která byla pod ní. Takhle by se mohl i zabít. Posmutněla. Určitě ta veranda byla před několika lety krásnější než je teď. Sehnula se k zemi a utrhla si kousek zlato-hnědé podlahy na památku do kapsy. Pak přišla k zábradlí a prohlédla si je. Prstem se ho lehce dotkla a on se okamžitě zakymácel. Pak se ho dotkla silněji a jedno ze zábradlí se ztřítilo s rachotem do propasti. Hannah se zaposlouchala, kdy se zábradlí dotkne země. Takhle pozná jak je propast hluboká. Uběhlo několik vteřin a pak uslyšela silný rachot. Zábradlí spadlo na skálu a roztříštilo se na kousky. "Takže propast je hluboká 10 m! Tý jo, to je teda dost. To bych se bála spadnout." Řekla Hannah a otřásla se. "Co to bylo?!" Vykřikl Mike se Susan společně, když uslyšeli dost nepříjemný a hlučný rachot. Vypadalo to, jako kdyby na skálu spadlo kus železa.
Konec 5.dílu

DISKUZE:
1. Děsivý hukot by vystrašil i vás, jak kamarádi zareagují?
2. Co by jste dělali vy, kdyby jste takový nepříjemný hluk uslyšeli?

Bublinovka 8

14. ledna 2010 v 19:25 | Nikíínka:) |  Bublinovka
Vymysli a napiš co nejvhodnější a nejvtipnější koment, k téhle skutečně skvělé fotce! Když jsem tu fotku našla na jednom blogu, na první pohled mi přišel vtipný a to se ještě nasměju, až uvidím ty vaše nápady na fotku, co si ta kočka myslí o obrázkové knížce, kterou si prohlíží!:)
Beru ty opravdu nejlepší komenty!:)


Vtip! Sranda! Zábava!

Diplomky za 0.1 typovačku

11. ledna 2010 v 17:51 | Nikíínka:) |  Hříčky a Testy
Tákže, určitě všechny zajímá odpověď, na kterou stranu jsem vlastně myslela! Myslela jsem na PRAVOU stranu! Tedy na ten s dopisem, protože se mi dopis na obrázku zalíbil!:D
Takže všichni kdo tipli pravou stranu, získávají diplomek.
Tady jsou:

Hanny, sorry za kvalitu. Ono se mi to nějak rozmazalo!:D
LuCi, nevadí, že jsem ti dala vílu Stelu z Winx club? xD
Tak doufám, že jsou všichni s diplomkami spokojení!:)

0.1 Typovačka

7. ledna 2010 v 17:38 | Nikíínka:) |  Hříčky a Testy

Na jakou stranu myslím? Na levou, kde jsou dva králíčci nebo na pravou, kde je u králíčků jakýsi modrý dopis? Hádej!
Napiš svůj tip do komentářů!

Prvních pět správných tipů dostanou zajímavý diplomekTak tipuj!

Venčení travé zvěře

5. ledna 2010 v 15:29 | Nikíínka:) |  Ptákoviny
Hustý...


Máme nový rok 2010

1. ledna 2010 v 15:39 | Nikíínka:) |  Novinky!
A je to tady!
Nastal nám nový rok 2010!!!
Takže jsem se rozhodla napsat pár blogových předsevzetí. Uvidíme jestli je splním....

Novoroční předsevzetí...

1. Chtěla bych častěji přidávat články. Zdá se mi, že strašně málo přidávám! Dám jeden článek a pak dlouho nepřidám další. Prostě bude to jinak. Každý den se budu snažit přidávat aspoň tři články. Tedy je tu problém, že musím už všechny vymyšlené články připravit a dát do rozepsaných
2. Chci přidávat víc grafiky! Tedy blendy, laye a avatary.
3. ¨Chtěla bych menu trochu víc ozdobit, jako to mají některé jiné blogy, dala bych do menu různé obrázky, fotku měsíce, moje adoptované zvířátka atd. Ale nevím jak na to, plsky poraďte v komentářích.
4. Každý měsíc od zítřka tu bude novinka: FOTKA MĚSÍCE! Dám vám sem 4, nebo 5 fotek koní a vy vyberete tu nejlepší fotku, kterou dám do menu.


To je vše, je toho zatím málo, možná vymyslím další.
Ale mám tu ještě jedno VELKÉ přání:
Přála bych si, aby můj příběh Tajemství hradu Spirit a vůbec všechny moje příběhy které budu PRÁVĚ psát, četlo víc sb!:( Víte, já strašně ráda píšu a píšu pro vás! Chci slyšet různé názory, jenomže prostě někomu se nechce nebo nemá čas což mně štve! Proč to není tak jak to chci já? Nechci vás nutit, ale prostě kdyby jste vy ostatní četli příběh, který teď píšu, nelitovali by jste. Protože je tajemný, trochu strašidelný, chápete? Jsem ráda, že některé sb, čtou můj příběh, což mně těší, ale proč těch komentářů nemůže být víc? Já doufám, že sb mně trochu pochopí a prostě budou číst můj příběh a psát komenty. Ne, že bych vás do něčeho nutila to ne, ale je to prostě takové SMUTNÉ, píšeš díl, těšíš se jak se bude líbit a nic? Zkuste si to promyslet!:( Toto neplatí pro ty, co můj příběh čtou.
Prosím nenaštvete se jak tohle přečtete, myslím to upřímně a dobře!:(


Do komentů mi pište jak mám do menu dávat fotky, avatary atd. A taky plsky, co by jste na mém blogu chtěli zlepšit! To pak napíšu do předsevzetí a pokusím se vám vyhovět.

Nikíínka:)