Prosinec 2009

16. Happy new Year!

31. prosince 2009 v 11:18 | Nikíínka:) |  Designy blogu
Táákže dneska je SILVESTR! Tedy oslava nového roku 2010. tý voe, jsem zvědavá co nás v příštím roce čeká! Možná, že sem dám i blogové novoroční předsevzetí a uvidíme, jestli to budu dodržovat! Jináč, s tímhle dessem sem 100% spokojená! S předešlýma dessama sem nebyla zrovna moc spokojená, s tímhle jsem si totiž dala záležet a myslím, že se fakt povedl! (nepřechvaluju se, jen říkám, to co je pravda!:D) Jen se omlouvám Safiře, že jsem na pozadí stránky použila přechod, stejný jako má ona, víš já chtěla nějaký zvláštní pozadí stránky na silvestrovský dess, tak snad se moc nezlobíš!• Název-překlad: Šťastný nový Rok!

• (C)Kdo vyráběl?: jáá

• Spokojenost: 100% konečně dess, s kterým jsem spokojená!:)


náhled:


škoda, že ho tu nenechám dlouho, jenom dneska a zítra a pak ho musím změnit!:(
Tak pište komenty, jak se vám líbí....

29.12. Zpátky z vánoční pohody

29. prosince 2009 v 13:33 | Nikíínka:) |  ♣Můj DeníK♣
Ahojda!
Tak jsem se vrátila z vánoc a vánočních svátků zpátky na blog! Blog opět zprovozňuju a taky sem dám nový design,k terý bude tak trochu silvestrovský. Protože pozítří bude Silvestr a na ten se moc těším!:)
Tak jak jste si užily vánoce? A co jste dostali? Mně se letošní vánoce moc líbily! Dostala jsem: krásné žluté tričko, modré džíny, řasenku "extreme limit", puzzle s koněm-160 kousků, PC hru "Můj kamarád kůň", Zoo tycoon 2: Complete Colection, DVD malá mořská víla Ariel, krásný polštář s potisky koní a od mamky: knížku "jak si vysloužit ostruhy", krásné dvě gumičky, jemný pomerančový sprchový gel, deodorant Fa-rice dry, a pak ještě jeden roll-on deodorant, časopis Jezdectví a ABC, krásný růžový pilník na nehty, nádhernou ovocnou voňavku, sadu na lakování nehtů na nohou, dvoje náušnice, kalendář na rok 2010 s koňma. Od babičky: růžové spodní prádlo-i s tílkem, další dvě spodní prádla, červenou propisovací tužku a sadu značky Astrid, ve kterém jsou krémy proti akné: mycí gel, ple'tová voda a pleťový krém. To jsem toho dostala, že?:D Nejvíce mně potěšila hra můj kamarád kůň, polštář a knížka: "Jak si vysloužit ostruhy." Můj kamarád kůň je skvělá hra!! Hrála jsem jí a nedivím se, že je naprosto nejlepší v pc hrách. Mám nafoceno pár fotek ze hry, takže vám je potom později ukážu. Těšte se!
Tak napište komenty, jak se líbily vánoce a můžete napsat co jste dostali! Jsem zvědavá!:)


24.12. Vánoce jsou tady...

24. prosince 2009 v 11:00 | Nikíínka:) |  ♣Můj DeníK♣
Tak nám to zase přišlo! Zase hrajou koledy nebo pohádky, stromeček svítí a pod ním dárky, cukroví a prostě ta vánoční atmosféra nám opět nastala a to znamená, že blog ode dneška až do 27.12. POZASTAVUJU! Během vánočních svátků tady nebudu, takže přijdu na pc 28.12. nebo možná i později, uvidím.
Jak jste si všimli, je nový dess, za který musím poděkovat sbénku Hanny, které mi ho udělala a nechám ho tu do zítřka a pak ho změním. Proč jsem změnila dess? Ten zimní by nedodal tu vánoční atmosféru, tak jsem si objednala vánoční, je to snad lepší, ne?


Tak se mějte, užívejte si té krásné vánoční atmosféry a přeju veselé vánoce a HODNĚ dárečků pod stromečkem!vaše Nikíínka:)

tajný vzkaz

22. prosince 2009 v 13:14 | Nikíínka:)
Na e-mailu jsem našla od Blogu.cz mail, kde mi nějaký radek poslal přes zpráva autorovy tuhle zprávu:
Na vašem blogu http://nikitkablogisek.blog.cz/ zanechal návštěvník radka (IP: 94.196.131.115) tuto zprávu:
pro tebe lasko

Musím se tomu zasmát!:D A zajímalo by mně, kdo tuhle zprávu pro mně napsal, když mně vůbec osobně nezná. Pokud jsi to ty, který to právě čte, ozvi se v komentářích kdo jsi a vysvětli proč mi říkáš: "lásko."

15 anketa

20. prosince 2009 v 13:10 | Nikíínka:) |  Ankety
MEGA anketa!:) Hlasuj!

Tajemství hradu Spirit-4.díl

15. prosince 2009 v 13:48 | Nikíínka:) |  Tajemství hradu Spirit
Minulý díl skončil tak, že když naši přátelé bojovali s bílým vlkem aby ho odehnali z ranče, prokousl Sandy nohu a když Ben,-pes ranče zahnal bílého vlka, nemohla Sandy jet s ostatníma na vyjížďku, protože měla vážné zranění na noze.


4.Kapitola-Tajný les


"Už jsi osedlala koně?" Zavolala z venku Hannah, která byla s Mikem hotová a už seděli na koních. "Jo, už jdu!" Křikla Susan a vyváděla Kalimera z boxu a zavřela box. Když vyšla s koněm ven, nasedla a Hannah s Mikem si všimli, že jí tečou slzy. "Co je?" Zeptala se Hannah. "Dělám si starosti o Sandy." Řekla a vzala si otěže do rukou. "Mám o ní strach, doufám, že nemá vážné zranění, a že půjde jednou s náma do toho tajného lesa." Hannah se soucitně usmála a položila jí ruku na rameno. "Neboj," zašeptala. "Ivetta určitě udělá vše aby mohla brzy normálně chodit." Susan si utřela slzy. "Dobře, věřím jí, mamka je výborná doktorka, takže...už na to nebudu myslet." Usmála se a navedla Kalimera do kroku směrem k velké bráně jejich "Horsez Ranče".
Když projeli kolem obrovské zlaté brány "Horsez Ranch" a ocitli se na štěrkovité cestě a kolem nich pole, louky a pár stromů, přešli do klusu a vydali se rovně do tajného lesa. Jak přezdívali les, kde nikdy v životě nebyli. Vždycky jeli na vyjížďku buď na levou, nebo na pravou stranu, ale rovná cesta byla pro ně záhadou. Vzrušeni z nové a tajné projížďky do jiné přírody je přivedl na to, aby se tam do toho tajného lesa podívali za každou cenu. "Kde začíná "tajný les?" Zeptal se Mike. "Ještě 2 kilometry a už tam budeme." Odpověděla. "Nezrychlíme?"
"Jasně!" Křikla Hannah vzrušeně. Mike, Susan a Hannah pobídli koně do cvalu a dívali se dopředu jak bude les vypadat. Kolem nich už se shromažďovali jehličnaté stromy společně s listnatými. Ze štěrkovité cesty se stala cesta z hlíny. 2 kilometry a už se blížily k lesu. Všem poskočilo srdce radostí a zastavily koně, protože tam byla cedulka kde bylo napsané: "Prostorný les" "Vítejte v lese, kde najdete smíšené stromy. Les je poměrně jako bludiště, ale pokud si zapamatuje cestu, vrátíte se zpátky..." četla Hannah a vykulila oči. "V noci se les zaplní mlhou, nedoporučejeme jezdit v noci!" A pak dole byly nakreslené značky, co se nesmí v tomto lese dělat. "Zákaz stanování," četl Mike. "zákaz používání ohně, zákaz křičení, zákaz trhání rostlin, zákaz se psem..." Mike se zastavil v řeči. "Se psem?" Řekl tázavě. "Jak to?" Susan se na sebe s Hannah podívali a pokrčily rameny. Mike četl dál: "Zákaz zpívání, zákaz řezání stromů. Pozor, vysoký kopec..." Dál už Mike nečetl. "Takže tenhle les bude velmi zajímavý," řekla Susan vzrušeně. "Píše se tu, že půjdeme s koňma do kopce. Super, ne?" Mike s Hannah přikývli. Susan odjakživa milovala dobrodružství. Pobídli koně nejprve do klusu a pak do kroku. Když vešli do lesa, trochu se tam setmělo, stromy byli těsně u sebe. Pak slyšeli nějaké ptáčky zpívat a jiný podivný ruch. Pak uslyšeli nějaký šustot stromua rychle se otočily za sebe. Vrána vylétla prudce ze stromu a shodila nějaké suché listí. "Podivný les," Řekl Mike rozhlížel se kolem. "To teda jo," řekla Susan.
"Hm..." Zamyslela se Hannah. "Tenhle les není jen divný, ale vypadá to, že opuštěný, podívejte!" Ukázala na shořelé větve stromů na zemi a byl tam taky mrtvý zajíc. Susan se oklepala. "Brr...chudáček, shořel." Zničehonic se ozval vysoké krákání a k nim přistál havran. Chvíli se na ně díval a pak se vrhl na jednoho z koní. "Pozor!" Vykřikl Mike. "Ten havran, rychle cválejte!" Hannah a Susan hned zareagovali a uvolnily otěže. Koně se pustily do trysku. Havran je proháněl a snažil se zobákem štípnout. "Nevíš, proč je takový "krvežíznivý"?" Zeptala se Susan Hanny. "To teda fakt netuším. Je to dost divný, havrani jsou většinou mírumilovná zvířata a na člověka ani koně neútočí." Mike se na ní podíval a usmál se. Měl rád tu její inteligenci o přírodě. Havran uslyšel havraní krákání odjinud a změnil směr. Byl od nich pryč. "Uff..." oddechla si Susan a zpomalila koně do cvalu, ale pak do kroku, protože před nimi byl výšlap nahoru. Byl docela velký, tak se mírně předklonily a doufali, že koním neuklouznou kopyta. Cesta byla naštěstí bez kamenů.
O deset minut později
"Uff...to byl úžasný výšlap. Koukněte, kam až dohlédneme. Miku, tam vidíme tvůj dům." Ukázala Susan. Když byli na rovině zastavily se a Mike si všiml nějakého hradu. Chvíli ho pozoroval a pak zavolal: "Holky, pojďte se na něco podívat!"
Konec 4.dílu


DISKUZE:
1. Co myslíte, je to ten hrad Spirit?
2. Co udělají naši přátelé?
3. Proč se ten les "vlastně" jmenuje tajný?

Pozemská stvoření s vesmírným chápáním

10. prosince 2009 v 19:38 | Nikíínka:) |  Zajímavosti o koních
Koně se jako druh rozhodli přivést nás zpátky k jednotě se sebou samými a s dalšími tvory na naší planetě. Dostáváme od nich množství darů, ale největším z nich je zřejmě důvěra.
Věřit si mohou jen stvoření, která o to stojí a usilují. Aby lidé pochopily důveru, musí se dokázat oddat jeden druhému. Pokud se člověk oddá koni, a ten mu oddanost oplácí, vznikne něco opravdu vyjímečného a obě stvoření si navzájem otevírají srdce i mysl. Člověku stačí jen pomyslet, co od koně chce, a zvíře to vykoná. Komunikace probíhá hladce a bez námahy, kůň ponese svého jezdce k místu splynutí po celý zbytek života. Říká se tomu "vesmírný tanec". Máte-li takové štěstí a zažijete něco podobného se svým koněm, podařilo se vám nahlédnout do extatického znovusplynutí se životem, Láskou a Stvořitelem. Dostali jste od zvířete vyjímečný dar.
Kolik jezdců takové pocity zažilo? Během posledního století se jezdci učili své koně ovládat a dominovat jim. Tato teorie vycházela ze strachu, že kůň by jinak nebyl zvladatelný, mohl by jezdci ublížit nebo ho znemožnit na závodech. Trenéři vedli jezdce k tomu, že zvíře je jen o něco málo víc než bezduchý stroj. Jezdec představoval mozek a koně řídil. Podle tohoto pojetí má kůň pouze reagovat na fyzické pokyny jezdce. Myšlení mu podle trenéra nepřísluší, protože ho není schopen, rozhodovat se dokáže díky instinktům jen v základních otázkách přežití. Výcvik koně s jezdcem spočíval v opakování pohybů, aby si je jezdec vtiskl do mysli a kůň do těla. Jaký má takový cvik výsledek?
Koně omezuje jezdcův strach a jeho pokyny a jezdce limitují jeho vlastní duševní a tělesné schopnosti.
ZDROJ: úryvek je ze zajímavé knížky "Hovory s koněm"aneb nahlédnutí do koňské duše
Knihu napsala Kate Solisti-Mattelonová. Kniha je super!:) Dostala jsem ji na narozeniny!

!!!!!!!!KOPÍROVAT SE ZDROJEM!!!!!!!

Kresba-žabička

8. prosince 2009 v 17:43 | Nikíínka:) |  Moje kresby
Založila jsem do rubriky "ADMINKA" novou podrubriku "moje kresby!" Moc ráda kreslím a už jsem toho hodně nakreslila, tak jsem se rozhodla že vám ukážu jak kreslím a co kreslím!:D


Tento obrázek jsem kreslila z nudy ve škole. Měli jsme kroužek flétny a já přišla trochu dřív. Tak jsem si sedla a tohle jsem napatlala!:D


Klikni na zvětšení:
Poslední je trochu tmavší. Takže lepší. Jinak je to naskenované, takže doufám, že se vám moje žabička líbí!:D
A pozor! Na kresby se vztahují autorská práva, takže je přísně zakázané moje výtvory z kreseb kopírovat na svůj blog bez zdroje nebo bez mého souhlasu a ještě hůř, když to někdo bude považovat za svůj výtvor, to už budu řešit jako krádež!

Mno, chvalte, kritizujte! Pokud se vám na kresbě něco nezdá, klidně napište co, abych se příště zlepšila!:)

15. Winter is here!

6. prosince 2009 v 10:10 | Nikíínka:) |  Designy blogu
Tak už to potřebovalo nový "zimní" design a máme ho tady!:) Mně se docela líbí! Záhlaví se mi povedlo. (konečně) A myslím, že i ta barva do stránky mi přijde pravá zimní a taková pžíjemná, nezdá se vám?:)


• Název-překlad: Zima je tady!

• (C)Kdo vyráběl?: já

• Spokojenost: 100%


náhled:
Klikni na zvětšení!


Jedna malá nevýhoda. Ty malé mezery ve vločkách v okrajích stránky. Ale to je jen málo! Jinak se dess celkově povedl!:) (nepřechvaluju se)
Tak pište komenty!

řetězák o životě

5. prosince 2009 v 14:56 | Nikíínka:) |  Pixelky, řetězáčky atd.
kyti Máš ICQ // jo a ráda na něj chodím!:)
r Piješ pivko // ne ani nebudu! Možná nealko
Duch Díváš se na horory // ne
@ Máš e-mail // jj
kytara Hraješ na kytaru // Nehraju :D
prsí Jaké je u tebe počasí // nwm, zima, sychravo
Třešně Máš ráda třešničky // jasně!
kuk Jakou máš barvičku očí // hnědo-zelenou
s)) Jsi zamilovaná // jj xD
01 Hrála jsi někdy kuželky // jj na párty kámošky
ilhanek WC Potřebuješ na záchod // Ne xD
Pohár Vyhrála jsi už někdy pohár // ne
domekhouse Kde bydlíš // Ostrava-Dubina
LoLky Máš teplotu // nemám...
tik Kolik je hodin // 12:26
:) Bojíš se smrti // ani ne, bohužel musí být, až budu babička
-vlocka- Máš ráda zimu //když nepočítám skluzavky po zadku na silnici či chodníku tak i jo!xD
akvárko Máš doma rybičky // nemám, ale chtěla bych
hi Máš doma kočičku // jj, dokonce dvě
uzenka Máš ráda párek v rohlíku // mňam..!
*rose* Dal ti už někdy někdo růži // růži? Ne, ale chtěla bych ♥_♥
zdroj

Péče o koně při čištění

1. prosince 2009 v 17:51 | Nikíínka:) |  Péče o koně
Při čištění je nejlepší si koně přivázat. I ta nejvychovanější zvířata mají občas nutkání pochodovat po boxu. Přivaž si koně k přivazovacímu kroužku bezpečnostním uzlem. Někteří lidé ke kroužku nejdřív přivážou tenký provázek a až k němu koňův vazák - pro případ, že by se kůň splašil a pokusil se utrhnout. Pokud je kůň přivázaný jen k provázku, dokáže se v naléhavé situaci osvobodit a nezničí stáj ani nijak neublíží sobě.
Když je kůň neklidný, dej mu trochu sena, aby se zabavil, než ho vyhřebelcuješ a vybereš mu z kopýtek. Při čištění se chovej sebevědomě a rázně koně hřebelcuj kartáče. Když ho budeš čistit moc jemně, bude ho to lechtat a začne se šklebit. Koně s jemnou kůží můžou být hlavně v létě velmi citliví na hlavě, pod břichem a na vnitřní straně zadních nohou. Pokud je takhle citlivý i tvůj kůň, nepoužívej na tahle místa rýžový kartáč, ale pouze kartáč s jemnými vlákny.. Když budeš potřebovat odstranit zaschlé bláto, použij gumové hřbílko, které škrábe méně než hrubý kartáč.
Pokud má kůň zacuchanou hřívu a ocas, nejdřív mu je vykartáčuj a potom zapletené žíně rozpleť prsty. Nikdy netrhej hřívu nevhodným hřebenem! To by bylo tvému koni stejně nepříjemné, jako by tě někdo tahal za vlasy. Kdybys koni trhala hřívu častěji, akorát bys ho podráždila a hříva by stejně pořád vypadala neupraveně.
Když obcházíš kolem neznámého koně, polož mu ruku na kořen ocasu. Zabrání mu to v kopání, protože bude stahovat břicho pod tlakem tvojí ruky.
Při čištění kopyt nejdřív sjeď rukou po zadní straně nohy a potom koníkovu nohu chytni těsně nad kopytem, aby sis mohla zdvižené kopyto přidržet. Pokud kůň nechce nohu zvednout, řekni: "Nohu!" a mírně za ni zatáhni. Když se kůň snaží přenést váhu na nohu, kterou se mu snažíš zvednout, opři se o něj lehce ramenem aby přenesl váhu na druhou stranu, a zkus to znova.
Obrázek je z animační virtuální hry www.meez.com Vytvoří se tam vlastní postavička a animace. Ale to pozadí tam nepatří. Měla tam být stáj, ale tu jsem v pozadích nenašla!:)