Duben 2008

Výcvik

27. dubna 2008 v 18:30 | Nikitka |  Zajímavosti o koních
Jak by jsi měla svého koně vychovávat?
Bez ohledu na to, jak moc ho miluješ, se občas stane, že kůň zazlobí a potřebuje usměrnit. Přísné: "Ne!" někdy ještě zvýrazněné plácnutím přes krk by mělo stačit, aby kůň pochopil, že se nezachoval správně. Aby mezi tebou a koněm vzniklo opravdové pouto, musíš ho přesvědčit, aby poslouchal tvé příkazy a přání. Šéfem musíš být ty, ne tvůj kůň. Svojí autoritu však nesmíš prosazovat násilím, křikem a bitím. Musíš být neústupná a také důsledná. Nemá smysl jeden den koni za něco vynadat a druhý den stejný prohřešek přejít bez povšimnutí. Musíš bý také spravedlivá.
Pokud tě kůň táhne směrem ke žlabu, a ty víš, žemá nespíš hlad, protože tvrdě pracoval, není úplně fér, abys ho za to plísnila. Pokud tě ale na vyjížďce táhne ke keřům, trsům trávy nebo kapradí, aby si nacpal plnou tlamu, musíš tomu samozřejmě zabránit.
Na vyjížďkách bysmu vůbec neměla dovolit jíst. S koněm, který si myslí, že si může sklonit hlavu a napást se, kdykoli se mu zachce, se velmi těžko pracuje! A nikdy bys mu neměla dovolit, aby si pochutnal na kapradí, protože kapradí je jedovaté.

Koně a Lidé

27. dubna 2008 v 18:12 | Nikitka |  Zajímavosti o koních
Podívej se na svou kamarádku, která měří i váží zhruba stejně jako ty, když stojí vedle krásného koně. Kolikrát je kůň větší než ona?
O kolik si myslíš, že je těžší?
Velký kůň, který je asi 159 cm, vysoký váží kolem 500 kg.
Nepřipadá ti úžasné, že se na takového velikána můžeš posadit, říct mu, co má děla, a on tě poslechne, i když je to proti jeho přirozeným instinktům a přáním? Když se nad tím zammyslíš, nepřipadá ti to tak trochu jako zázrak?
Kdyby to tak ale nebylo, celá historie lidstva by se odvíjela docela jinak. Nikdy bychom nedokázali využít koně a poníky pro, práci, nikdy bychom se na ně neposadily a ty bys na nich nemohla jezdit.
Kůň nás považuje za vůdce stáda a očekává, že mu řekneme, co má dělat, aby mohl naše přání spokojeně vyplnit. Jenže pokud my přirozeně nevezmeme roli vůdce, když budeme nervózní nebo málo seběvědomí, kůň si bude myslet, že je něco špatně. Nebude rozumět tomu, co se stalo, bude jednat nejistě a ustrašeně a jakákoli spolupráce s ním bude najednou obtížná.
Z toho důvodu nesmírně záleží na tom, jak se ke koním chováme. Bez ohledu na to, jak se ve skutečnosti cítíš, by ses měla vždycky snažit zůstat klidná, tichá, vlídná a důsledná. Rozhodně nesmíš být nervózní nebo agresivní! Když se ke svému koni budeš chovat vždycky stejně, bude se s tebou cítit v bezpečí a rád tě přijme jako svého šéfa vůdce.
Když na koně mluvíš, důležitý je především tón hlasu. Měl by být klidný, pevný a sebejistý. Nikdy by ses na koně neměla rozčílit nebo na něj křičet a ječet, i když tě třeba neposlouchá a ty mu chceš něco vysvětlit. Křik koně znervózní a děsí ho, když na to navíc od tebe není zvyklý, bude si myslet, že se stalo něco hrozného.
hodně zajímavý text!:) Copyright z knížky "Poznej svého koně" Od Sandy Ransford

Fjordský kůň

27. dubna 2008 v 17:35 | Nikitka |  Plemena koní
Název plemene: Fjordský kůň

Původ: Norsko
Typ: pony
KVH: 130 - 140 cm
Barvy: plavák s bílými a černými žíněmi


Historie
Fjord je výrazně primitivní plemeno připomínající koně Przewalského. Dříve je jako jezdecké zvířata využívali Vikingové. Fjord je pravděpodobně předchůdce většiny chladnokrevných koní v Evropě. V Norsku žijí polodivokým životem.

Povaha
Zachovali si mnoho vlastností divokých koní. Jsou inteligentní, odolní, vytrvalí a silní. Povahou jsou klidní, trpěliví a učenliví.

Konstituce
Hlava je primitivního typu, krk je krátký a svalnatý. Hřbet je pevný, záď je delší s nízko nasazeným ocasem. Končetiny jsou kratší, pevné a kvalitními kopyty.
Srst je plavá, žíně mají charakteristické zbarvení: hříva má uprostřed pruh z černých žíní a po stranách z bílých. Ocas je kombinací černých a bílých žíní. Na hřbetě je tmavý úhoří pruh a na nohách je zřetelné zebrování. V kohoutku dorůstají výšky 130 - 140 cm.

Využití
Fjordský kůň je využíván jako tažné zvíře v zemědělství i jako vytrvalý a silný jezdecký kůň pro rekreaci a turistiku. Díky své dobré ovladatelnosti je i vhodných ponym pro děti.

Virtuální Čičinka

27. dubna 2008 v 15:36 | Nikitka |  Hry
V téhle hře se staráš o kočičku, vyber si kočičku jakou chceš a starej se oní, dej jí krmení, vodičku neob pamlsek, pohlad jí, vykartáčuj, vyčisti pelíšek, zazpívá ti, dej jí klubíčko!
A dávej pozor aby ti neumřela hlady!:)
Hru hodnotím tak na mezi -1. Pěkná hra...
Zahraj si to -tady-
De bedoeling in dit spel is dat je het katje zo goed mogelijk verzorgt
A opět klikni na Geef ook een cijfer/mening
Pěknou zábavu!:)

Tvůj Kůň

27. dubna 2008 v 15:23 | Nikitka |  Hry
V téhlete NOVÉ hře, kterou jsem našla, máš jako svůj dům, kde si pak koupíš koně, rpo koně krmení a pak s ním jezdíš na závody, nebo třeba dáš training a trénuješ ho!:)
Docela moc fajn hra, hodnotím na na 1!:)
Zahraj si to -tady-

Probeer om je paard zo goed mogelijk op te leiden en zoveel mogelijk geld eraan te verdienen
Ovládání: je myš u závodů klávesníce.
A zase až klikneš na odkaz klikni na Score 8 van 10 (Leuk)
Geef ook een cijfer/mening ◄ Na tento odkaz, je nahoře!:)
Krásnou zábavu!:)

Více koňský blog...

26. dubna 2008 v 10:10 | Nikitka |  Novinky!
No tak jsem se rozhodla, že když mám takové koňské záhlaví, když mám tolik ráda koně, tak jsem si řekla, že to tu udělám více koňské!
Jak jste si všimli, přidala jsme konečně po dlouhé době dvě hry, ne zrovna koňské ale to nevadí,
Dole si přečtěte co dnes všechno přidám:
* Přidám článek o dalším koňském plemeni-Nějak jsme zapomněla, že ještě pořád nemám hodně plemen!
* Přidám další dvě zajímavosti o koních-kačuldo469, Sas@nko, těšte se na další zajímavost o koních.:)
* Přidám dvě hry, z toho jeden koňský- Pokusím se někde najít, nějaký úplně nový!
I já jsem moc ráda, že to tu proměním ve více koňský blog, aspoň se tu budou Kačudla469 a Sas@nka-supr kámoška- více bavit!:)
Co říkáte na to VY? Pište mi názory do komentářů!:)

Doba Ledová 2

25. dubna 2008 v 16:49 | Nikitka |  Hry
Tak tadyhle ta hra je kde hraješ za pravěkého ptáka na kterém létá Sid. Mamut Many který drží poleno, musí vyhodit Sida s ptákem co nejdál, ovládání je mezerník, až se mamut dotkne polena zmáčkni mezerník a oni vystřelí do vzduchu pak se snaž mezerníkem aby pták mával křidly a déle se udržel ve vzduchu.:)
Docela dobrá hra!:)
Hru hodnotím na 2...
Zahraj si to -tady-
Až klikneš na ten odkaz, pokud se tam objeví nějaký podobný odkaz cizím jazykem klikni na to a a pak už hraješ!:)
hezkou zábavu!:)

Hladový Garfield

25. dubna 2008 v 16:31 | Nikitka |  Hry
Garfiled dostal hlad a chce abys ho nakrmil! Ovládání je myška, hraj za gariflda a sněz co nejvíce dobrůtek! V 1.kole takové koláčky ve 2. zase pizzu!:)
Opravdu dobrá hra! Nejlepší je konec třeba 1.kola kde si garfield říhne!:)
Hodnotím 1!

Zahraj si to -tady-
Pak al het eten. Pak geen tv's boeken of honden. Je hebt negen kattenlevens. Probeer een zo hoog mogelijke score te halen.
až klikneš na ten odkaz klikni nahoře na Geef ook een cijfer/mening a to se spustí načítání(načítáná je docela rychlé) a pak už jen hraješ!
pěknou zábavu!:)

Písmo pro Kačuldu469

23. dubna 2008 v 16:29 | Nikitka |  Dělám Super Písma
Tak a máme tu dalšího zákazníka!:) kačuldo, ty sji chtěla takové krvavé modré a černé písmo, tak tady je!:)
Snad se ti líbí!
Jo a to písmo sio můžeš do bločku něakm dát kam chceš, prostě použít ho!.)
Tak snad líbí!:)
Názor piš dole do komentářů!

Písmo pro $as@nku!

23. dubna 2008 v 16:07 | Nikitka |  Dělám Super Písma
A máme tu prvního zázkazníka!
Takže Sasi!=o* Chtěla jsi písmo $as@nka a písmo modro, černo, žluté.
Pokusila jsem se o tohle!
Snad líbí, napiš mi názor do komentářů!
P.S. Jo a můžeš si ho vzít do svého bločku a k něčemu použít!:)
Snad líbí.)

Na přání...

20. dubna 2008 v 20:50 | Nikitka |  Dělám Super Písma
Tak musím vám říct, že jsem ve PhotoFiltre se naučila dělat SUPER krásné písma a tak mně napadlo dělat radost ostatním, že jsem se rozhodla, že udělám VÁM nějaké krásný text která by jste chtěli, jakýkoli, ať je to třeba vaše jméno či jména kamaráda může to být slovo nebo věta.
Cokoli, musím vám říct že umím dělat i hezké pozadí takže mi pak dole napište jestli chcete nebo ne.:)
Už se těším na vaše objednávky!
______Chceš svoje Super písmo?________
1) text písma-to je nutné napsat!:)
2) Písmo- barevné? nebo jedna barva?
3) Chceš ještě i nějké hezké pozadí? ano-ne
______________________________________-
To mi stačí, ostatní je překvapení!:)
Tak už se těším na objednávky, snad se vám budou moje výtvory líbit!:)
Ukázky mých výtvorů-jak mohou vypadat:
Tak co, nestojí to za to? Sami vidíte, že to v photofiltre opravdu valím!:D
Výtvory: dělané v PHOTOFILTRE:)

NEW DESIGN-Friesan´s whirlwind

18. dubna 2008 v 15:54 | Nikitka |  Novinky!
A máme tu další design!! Ten předchozí jsm dala radši pryč, protože už od prvního komentáře jsem zjistila že se barv k sově vůbec neladí, a tak jsem si řekla že nemá smysl ten desgin tam pořád nechávat,dkyž stejně tam budu mít pořád záporné komenráře, a tak jsem to změnila, ma tenhle!:) Řeknu vám že mně se teda úpe mocky líbí! To záhlaví od Arie co jsem tsm viděla bylo tak úžasný, že jsem ho použila jako své záhlaví- POZOR NEUKRADLA JSEM TEN DESIGN!.
Tak jak se líbí vám? Čekám na vaše názory, tenhle design tu bude déle ap ka se vám možná ten růžový desdign zase vrátí!:)
Podrobnosti:
• Název-překlad: Frísové Tornádo
• Od koho: od mně!:)
• Zdroj: To záhlaví je od Arie na blogu, má tam různé záhlaví, které si můžou návštěšcníci blogu libovolně vzít z rubirky Blog v článku záhlaví a loga.
• Sladěnost barev: 90% Tak to jsem ráda!:)
• Spokojenost: 100%-To mně těší!:)
A nakonec náhled: bohužel žádný náhled nrní, protože vůbec nevím jak to třeba rie dělá že tam má náhled blogu, poradila by pls? díky!:)
Tak jo no!
Jsem zvědavá na vaše komentáře!:)

New Design- Rainbow Spring

16. dubna 2008 v 22:35 | Nikitka |  Novinky!
Nu a máme tu další new design!:)
Ten růžovej sice tu nebyl zas tak dlouho ale měla jsme promyšlený už další design a už jsem ho chtěla hned zkusit tak tady je, musím říct, že mně se docela líbí.
Doufám, že vám nevadí, že ho máj tak rychle ten růžový byl od asi 7.dubna a dnes je 15.dubna pár dní pobyl a možná se po tomhletom designu zase vrátí zpět uvidíme zatím mi hlasujte v anketě a pište komentáře!:)
Podrobnosti:
• Název-překlad: Duhové Jaro
• Od koho: od mně!:)
• Zdroj: To záhlaví je od Arie na blogu, má tam různé záhlaví, které si můžou návštěšcníci blogu libovolně vzít z rubirky Blog v článku záhlaví a loga.
• Sladěnost barev: 1% No tak to vypadá že se můj NEW design moc nepoved!:(
• Spokojenost: 0%-No tak to vypadá že se můj NEW design moc nepoved!:(
A nakonec náhled:
Tak jo no!No tak to vypadá že se můj NEW design moc nepoved!:(

Zlozvyky

13. dubna 2008 v 14:39 | Nikitka |  Zajímavosti o koních
Koník, který žije ve stáji, se sice nepřejí jarní a letní trávou, ale na druhou stranu se začne nudit.
Můžeš ho zabavit tím, že ho budeš chodit navštěvovat.
Koně a Poníci mají rádi lidskou společnost a ocení, když si s nimi povídáš a přátelsky je hladíš po krku. A ani sebou nemusíš mít žádné palmsky.
Pokud se sebou ovšem máš, tvůj koník je určitě neodmítně!:)
Tvého koně také baví pozorovat ostatní koně ve stáji a vůbec všechno, co se kolem něj děje. I když nemá hlad, rád se také přebírá v sítí se senem.Pokud má dietu a nechceš mu tolik sena dávat, můžeš mu nabídnout trochu ječné slámy.
Ta je velmi málo výživná, a když ji rozhodíš na zem, tvůj kůň se v ní bude nadšeně přehrabovat, aniž by ztloustl.
Ječná slámav malém množství mu určitě neuškodí. Ale rozhodně nedávej koni slámu pšeničnou, ta by mu mohla přivodit koliku!
Také mu můžeš koupit nějakou "koňskou hračku." například fotbalový míč, se kterým si někteří koně hrají moc rádi, nebo ochucené minerální lízátko, které se připevní na zeď nebo zavěsí ke stropu a tvůj koník ho pak může lízat nebo žvýkat.

Copyright: Sandy Ransford z knížky "Poznej svého poníka-koníka"

Změna bločku...

12. dubna 2008 v 10:39 | Nikitka |  Novinky!
Uff, tak jsem zrovna dokončila změnu blogu a co to je za změnu?
• Seřadily jsem rubriky podle abecedy-už mně nebavilo, nechávat rubriky jen tak neseřazené, stejně jsem si říkala, že takhle by si návštěvníci, vůbec neorintenovali, nevěděli by kde mají najít to co hledají a tak jsme si řekla, že bude lepší, seřadit rubirky podle abecedy a tak se mí návštěvnící blogu budou lépe orientovat kde co je, a také co kde hledají:)
P.S. Dalo mu to fušku!
• Změnila jsem pozadí menu- Říkala jsem si, že to předchozí pozadí bylo moc takový ostrý do očí a moc třiptivý, skoro nešli vidět rubriky,tak jsem sem dala jiné růžové, pozadí, tohle je už lepší!
• Vytvořila jsem rubriku "Zajímavosti o koních"- Protož mně koně moc zajímají, budu sem vkládat různé informace, bude toho tam hodně, budou tam i články z nějaký koňský knížky na části která mně moc zaujala, takže tma dám i od koho to je: Copyrigt!
Takže koňařky blogu si můžou přečíst moje zajímavé články o koních!

Bublinovka 1

10. dubna 2008 v 20:31 | Nikitka |  Bublinovka
A máááme tu hru Bublinovku!
Je opravdu zábavná a vtipná, napadlo mně to zrovna dnes!
Prostě sem vložím nějaký obrázek a vy do komentářů se budete snažit napsat co nejvtiipnější text k obrázku, pozorně si ho prohlédněte a pak mi npaište váš vtipný text k obrázků, celkem mohou napsat 20 uživatelů a z těch pak vyberu 5 nejvtipnějších, i když to bude vybírání těžké, 5 z nich pak dostanou diplom a také jejich text připíšu od obrázku do takové komixové bubliny
!)
A tady máme první obrázek:
Tak co? Pište lidí, už se těším na vaše vtipné texty!!:)
P.S. Až budou tady výherci první vtípokované a vtípkovaná bude dokončena dám sem další obrázek neboli Vtípkovaná 2.
Přidej se k nám!!:) Vtipy, sranda, zábava!!:)
Tak pište, těším se!:)

Design-Růžový Nádech

4. dubna 2008 v 15:43 | Nikitka |  Novinky!
No tedaa!!:))) No tak jak jsme vám slibovala-těšící se Sasanka, kačulda- Máme tu PŘEKVAPRNÍ !!!!!!! DESIGN S NÁZVEM RŮŽOVÝ NÁDECH, mno tak jak se vám líbí?:D řeklnu vám že mně úpe mega strašně se mi povedl, možná jsem vám to neřekla, že bude nejen deisgn ale že bude změna i písma a je tu!! Mno tka co? Není krásnej, hlasujte v anketě, pištee komentáře lidíí!!:DD At žijéé růůůžové Jaroooo!!!!!!!!:D